Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Francji
Paryż Beauvais (BVA)
Paryż Charles De Gaulle (CDG)
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Paryż – Orly

Międzynarodowy Port Lotniczy Paryż – Orly

lokalizacja:

Francja, ok. 14 km na południe od Paryża
LAT: 48. 733889
LNG: 2. 375
 
dojazd do lotniska:
Port lotniczy usytuowany jest przy autostradzie A106. Zjazdy są dobrze oznaczone, więc nikt nie powinien mieć problemów z dotarciem do celu.
 
Można skorzystać z transportu autobusowego. Linia obsługiwana przez lotnisko – Orlybus kursuje co 20 minut z przystanku Denfert Rochereau. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to do portu prowadzą linie 183, 285, 292.
 
Ze stacji Antony do portu kursuje linia metra Orlyval. Dojazd trwa ok. 8 minut. Do stacji Antony dojechać można linią RER B. Linia RER C dowozi pasażerów do stacji Pont de Rungis, z której kursuje na lotnisko autobus.
 
Podróżni mogą też korzystać z taksówek, a w terminalu Orly Ouest dostępna jest „motor -taksówka”.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko obsługuje rocznie prawie 30 mln pasażerów
- każdego roku lotnisko obsługuje ok. 230 000 lotów
- powierzchnia lotniska wynosi 1528 hektarów, co stanowi 1/7 powierzchni miasta.
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Paryż – Orly:
Port Lotniczy Orly jest drugim największym portem w kraju i dziesiątym na kontynencie. Loty na to lotnisko obsługują m.in. Air France, Air Berlin, EasyJet, Sky Europe, Air Malta. Lotnisko dysponuje dwoma terminalami – Orly Sud oraz Orly Ouest. Pomiędzy terminalami kursuje autobus Orlybus. Połączenia lotnicze zapewnia na nim prawie 40 linii lotniczych. Port lotniczy Orly oferuje swym pasażerom wiele usług, można wręcz powiedzieć, że zapewnia im relaks, ponieważ posiada własne kino z dwiema salami. Jeśli ktoś ma więcej czasu może udać się na seans, odprężyć po podróży, albo też spędzić czas w kinie przed podróżą. Na terenie portu znajdują się punkty informacyjne. Terminal Ouest posiada takie punkty w hali odlotów, przy wyjściach W i O, a także między wyjściami S i R. Ponadto także w hali przylotów i przy wyjściach D oraz J. Można tam udać się po darmowe mapy miasta i przewodniki. Terminal Sud dysponuje punktami informacyjnymi przy wyjściach C oraz H na parterze, a także przy hali B znajdującej się na pierwszym piętrze. Podróżni na lotnisku znajdą wiele restauracji i barów. W obu terminalach są kantory i bankomaty. Nie brakuje też sklepów, a tym tych bezcłowych. Kilka firm świadczy usługi wynajęcia samochodów. Port jest kompleksowo przygotowany do obsługi niepełnosprawnych. Zapewnia też dostęp do bezprzewodowego internetu. Oba terminale posiadają parkingi, połączone z nimi przejściem lub windą. Do tańszych parkingów można dojechać darmowym busem.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Paryż:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Paryża
Inne lotniska w Paryżu (PAR)

nick
treść