Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Wielkiej Brytanii
Belfast (BFS)
Bristol (BRS)
Edynburg (EDI)
Glasgow (GLA)
Liverpool (LPL)
Londyn Gatwick (LGW)
Londyn Heathrow (LHR)
Londyn Luton (LTN)
Londyn Southend (SEN)
Londyn Stansted (STN)
> > Port Lotniczy Londyn City

Port Lotniczy Londyn City

lokalizacja:

Anglia, ok. 10 km od Londynu, w dzielnicy Royal Docks
LAT: 51. 5048437
LNG: 0. 04951800000003459
 
dojazd do lotniska:
Droga do portu lotniczego jest dobrze oznaczona. Dotrzeć do niego można kierując się na Isle of Dogs, a później Royal Docks.
 
Do lotniska można też dostać się naziemną koleją, która łączy wschodni Londyn z metrem - Docklands Light Railway. Stacja DLR łączy się z terminalem. Pociągi do portu odjeżdżają co kilka lub kilkanaście minut. Podróżujący z innych części Anglii mogą skorzystać z kolei National Rail.
 
Istnieją też połączenia autobusowe - linia 473 kursuje na trasie lotnisko - Stratford - Silvertown -  North Woolwich - stacja kolejki Prince Regent. Natomiast linia 474 obsługuje trasę, lotnisko - Canning Town - North Woolwich - East Beckton.
 
Na lotnisko jeżdżą również taksówki.
 
lotnisko w liczbach:
- port dysponuje pojedynczym pasem startowym
- obsłużył w 2011 roku blisko 3 mln pasażerów, czyli prawie 8% więcej niż w 2010 roku
- na lotnisku odbywa się ok. 70 tys operacji lotniczych każdego roku
 
Port Lotniczy Londyn City:
Londyn City jest jedynym portem, który rzeczywiście mieści się w Londynie. Korzystają z niego pasażerowie, którym zależy na łatwym i szybkim dotarciu do centrum miasta, ponieważ do najważniejszych miejsc Londynu można dojechać w ok. 20 minut. Portem w latach 1986 – 87 zarządzała firma Mowlem, a obecnie jest własnością konsorcjum, które składa się z AIG Financial Products i Global Infrastructure Partners. Lotnisko może obsługiwać loty treningowe oraz pasażerskie. Z uwagi na konieczność ograniczenia hałasu i dość krótki pas startowy z lotniska korzystają jedynie samoloty średniej wielkości i helikoptery. Dzięki wprowadzeniu usprawnień podróżni mogą pojawić się w porcie tylko 15 minut przed wylotem. Według założeń wieloletniego planu rozwoju lotniska, który sięga 2030 roku, będzie ono mogło w przyszłości obsłużyć aż 8 mln pasażerów każdego roku, mimo, że nie  powstanie dodatkowy pas startowy.
 
Przy wejściu do terminalu, po lewej stronie mieści się punkt informacyjny. Na terenie lotniska pasażerowie znajdą przechowalnię bagażu, lokale gastronomiczne, w tym restaurację serwującą kuchnię międzynarodową, piekarnię, kawiarnie, sklepy, także wolnocłowe, salon prasowy i jubilera. Jest możliwość korzystania z bezpłatnej sieci WiFi lub płatnych stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Na lotnisku jest kilka bankomatów i trzy kantory. Obiekt jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są odpowiednio wyposażone toalety, szerokie windy i miejsca parkingowe. Port lotniczy posiada zarówno krótko, jak i długoterminowy parking. Przy dłuższym postoju można liczyć na zniżki.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Londyn:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Londynu

nick
treść