Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Wielkiej Brytanii
Belfast (BFS)
Bristol (BRS)
Edynburg (EDI)
Glasgow (GLA)
Liverpool (LPL)
Londyn Heathrow (LHR)
Londyn London City (LCY)
Londyn Luton (LTN)
Londyn Southend (SEN)
Londyn Stansted (STN)
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Gatwick

Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Gatwick

lokalizacja:

Anglia, ok. 40 km od centrum Londynu
LAT: 51. 1536621
LNG: -0. 18206290000000536
 
dojazd do lotniska:
Do lotniska dotrzeć można własnym samochodem. Sąsiaduje ono z autostradami M23 oraz A23, które połączone są z obwodnicą autostradową – M25. Droga do portu jest doskonale oznakowana.
 
Dogodne połączenia zapewnia kolej. Z Victoria Station kursują pociągi Gatwick Express, a podróż zajmuje ok. pół godziny.
 
Więcej czasu należy zarezerwować na przejazd autobusem. Do portu dojeżdżają trzy linie miejskiej komunikacji, a także specjalny autobus easyBus.
 
Podróż taksówką z centrum jest wygodna, ale sporo kosztuje. Tańszym sposobem na dotarcie do lotniska jest skorzystanie z minicab.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko każdego roku obsługuje ponad 30 mln pasażerów
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Gatwick:
Lotnisko Gatwick to drugie pod względem wielkości lotnisko w Londynie. Dysponuje dwoma równoległymi pasami startowymi. Dzięki umiejętnością kontrolerów i doskonałemu systemowi, nawet jeśli port używa tylko jednego pasa, to obsługuje spory ruch. Lotnisko ma dwa terminale – północny i południowy. Pierwszy został otwarty przez królową Elżbietę w 1982 rok, natomiast drugi uruchomiono w latach 50 – tych. Między terminalami można się przemieszczać wagonami, przejazd taki jest darmowy i trwa ok. 3 minuty. W halach przylotów znajdują się punkty informacyjne. Oba terminale posiadają restauracje, kawiarnie oraz bary. Na terenie lotniska zlokalizowane są także bankomaty i kantory. Jest wiele sklepów, także bezcłowe. Osiem firm oferuje wynajem samochodów. W obu terminalach są stanowiska biura rzeczy znalezionych. Podróżni za opłatą mogą korzystać z wózków do przewożenia bagażu. W południowym terminalu znajduje się kawiarenka internetowa, a poza tym na lotnisku działa bezprzewodowy internet. Dodatkowymi udogodnieniami są pokoje dla rodziców z dziećmi, plac zabaw, a także miejsce skupienia i centrum medyczne. Każdy terminal ma dostęp do parkingu krótkoterminowego.  Do parkingu długoterminowego, oddalonego nieco od lotniska dojechać można bezpłatnym autobusem.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Londyn:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Londynu

nick
treść