Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Wielkiej Brytanii
Belfast (BFS)
Bristol (BRS)
Edynburg (EDI)
Glasgow (GLA)
Liverpool (LPL)
Londyn Gatwick (LGW)
Londyn Heathrow (LHR)
Londyn London City (LCY)
Londyn Southend (SEN)
Londyn Stansted (STN)
> > Port Lotniczy Londyn Luton

Port Lotniczy Londyn Luton

lokalizacja:

ok. 4 km od centrum Luton i ok. 55 km od centrum Londynu
LAT: 51. 87626460000001
LNG: -0. 3717470999999932
 
dojazd do lotniska:
Jadąc z centrum Londynu najpierw należy kierować się autostradą M25, a później autostradą M1, z której trzeba skręcić na zjazd nr 10. Dalsza droga jest bardzo dobrze oznakowana, więc dotarcie do celu nie stanowi problemu.
 
Podróżni mogą wybrać połączenie kolejowe. W centrum Londynu znajduje się stacja St. Pancras International, z której kursują pociągi First Capital Connect. Na lotnisku są w ciągu ok. 25 minut.     Przewoźnik East Midlands Trains także oferuje dojazd do portu. Wszystkie te pociągi dojeżdżają do stacji Luton Airport Parkway, z której kursują bezpośrednie autobusy na lotnisko. Podróż nimi trwa ok. 10 minut.
 
Istnieją także linie autobusowe, kursujące do portu. GreenLine zapewnia przejazd linią 757, National Express liniami: 707, 737, 767, 777 oraz 787. Centrum Londynu z portem łączą przez całą dobę autobusy easyBus.
 
lotnisko w liczbach:
- port obsługuje rocznie ok. 10 mln pasażerów oraz ponad  95 tys. operacji lotniczych
- posiada 60 stanowisk do obsługi samolotów
 
Port Lotniczy Londyn Luton:
Londyn Luton to jeden z najbardziej popularnych portów w Wielkiej Brytanii, który oferuje połączenia do Polski. Otwarty został w 1938 roku. Podczas II wojny światowej był bazą dla 264. Dywizjonu Myśliwców. Po wojnie został wznowiony ruch pasażerski i na początku lat 70-tych port stał się najbardziej rentownym portem w Wielkiej Brytanii. Obecnie połączenia krajowe i międzynarodowe oferują na nim głównie tanie linie lotnicze. Londyn Luton jest bazą dla linii Wizzair, Ryanair, czy Thomson Airways. Zdecydowana większość kierunków skoncentrowana jest na Europie, choć nie brakuje lotów do Azji, czy Afryki. Popularnością cieszą się: Amsterdam, Budapeszt, Dublin, Glasgow, Bukareszt, Paryż, Genewa i Polska. Lotnisko dysponuje jednym terminalem, który został oddany do użytku w 2005 roku i jedną drogą startową. Przy porcie mieści się kilka hoteli, ale większy ich wybór jest w samym Londynie.
 
Na parterze lotniska znajdują się stanowiska odprawy, sklepy, lokale gastronomiczne, kantory, punkty dostępu do sieci, wypożyczalnia samochodów i toalety – także te dostosowane do niepełnosprawnych. Na wyższym poziomie są sklepy wolnocłowe. Poza tym nie brakuje tam poczty, restauracji i kawiarni. Na terenie lotniska nie ma palarni. Podróżni mogą korzystać z sieci WiFi i kafejek internetowych. W hali odlotów zlokalizowana jest przechowalnia bagażu. Lotnisko posiada kilka parkingów i strefę ograniczonego postoju. Parking krótkoterminowy mieści się blisko terminalu i aby dostać się na niego trzeba wjeżdżając do portu kierować się oznaczeniami w żółtym kolorze. Parking średnioterminowy położony jest od terminalu o ok. 5 min jazdy autobusem i prowadzą na niego zielone oznaczenia. Natomiast na parking długoterminowy dostać się można lotniskowym autobusem, podróż z terminalu trwa 10 minut. Dojazd na ten parking posiada różowe oznaczenia. Strefa ograniczonego postoju przeznaczona jest dla odlatujących pasażerów, można się na niej zatrzymać najwyżej na 10 minut, a kierowca podczas postoju musi zostać w samochodzie.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Londyn:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Londynu

dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść