Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Włoch
Mediolan Malpensa (MXP)
Rzym Fiumicino (FCO)
Wenecja (VCE)
Rzym Ciampino (CIA)
Mediolan Linate (LIN)
> > Port Lotniczy Mediolan Bergamo Orio al Serio

Port Lotniczy Mediolan Bergamo Orio al Serio

lokalizacja:

Włochy, 45 km do centrum Mediolanu, 5 km od miasta Bergamo
LAT: 45. 66957070000001
LNG: 9.703631299999984
 
dojazd do lotniska:
Lotnisko mieści się w pobliżu autostrady A4 Turyn – Wenecja. Aby dojechać z niej do portu, trzeba wybrać zjazd na Bergamo, albo na Seriate. Droga jest doskonale oznaczona,
 
Do portu można dotrzeć autobusami, które kursują z Dworca Centralnego, stacji kolejowej Milano Lambrate oraz z Targów Mediolańskich. Połączenia zapewnia kilku przewoźników, przy czym najtańszy jest Orio Shuttle.
 
Z Bergamo do portu odjeżdżają autobusy z dworca kolejowego. Między lotniskiem, a centrum Bergamo funkcjonuje również przyspieszone połączenie autobusowe. Przewoźnikiem jest ATB.
 
Dostępne są autobusowe połączenia z portem lotniczym Mediolan Malpensa.
 
lotnisko w liczbach:
- z usług lotniska korzysta każdego roku ok. 8 mln pasażerów
 
Port Lotniczy Mediolan Bergamo Orio al Serio:
Port jest na pierwszym miejscu w kraju, biorąc pod uwagę ilość pasażerów korzystających z tanich przewoźników. Powstał w 1937 roku i początkowo był bazą wojskową, Pierwsze loty pasażerskie z Bergamo do Rzymu odbyły się w 1972 roku. Pomiędzy latami 60-tymi, a 90- tymi port miał lepsze i gorsze okresy. W 2001 roku zastanawiano się, czy nie zamknąć lotniska, ponieważ ruch pasażerski był na małym poziomie, a poza tym pojawiły się spory z firmą SEA. Jednak rok później odbył się remont i lądowisko udowodniło, że może obsługiwać ponad milion pasażerów rocznie. 2003 rok przyniósł zmiany, uruchomiono sporo połączeń, realizowanych przez Ryanair i innych tanich przewoźników. Obecnie port obsługuje 22 linie lotnicze. Oferuje bezpośrednie połączenia do krajów europejskich, a także do Rosji, Egiptu, Turcji i Maroka. Dostępne są krajowe loty bezpośrednie m.in. do Rzymu, Bari, Pescary i na Sycylię. Z Polski na lotnisko Bergamo można polecieć z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Port cieszy się sporą popularnością wśród narciarzy, ponieważ niedaleko znajdują się Dolomity i dolina Val di Sole. Lądowisko ma jeszcze jedną zaletę, położone jest w jednym z najpiękniejszych włoskich regionów. Okolica gwarantuje niezapomniane krajobrazy i miły klimat. W pobliżu lotniska jest hotel.
 
W strefie ogólnodostępnej znajduje się punkt informacji lotniskowej i turystycznej, bank, kantory,  bankomaty, a także biura podróży, lokale gastronomiczne i wypożyczalnia samochodów. W hali przylotów jest przechowalnia bagażu. Na terenie lotniska podróżni mogą robić zakupy w kilku sklepach, także wolnocłowym. W loży Vip jest bezpłatny dostęp do internetu. Port przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Dysponuje parkingiem podzielonym na sektory od A, do E, które znajdują się w odległości 30 – 100 m od wejścia do terminalu. Najbliżej terminalu mieści się parking krótkoterminowy. Natomiast do dalszych sektorów kursują darmowe busy. Tanie miejsca parkingowe znajdują się 1,5 km od terminalu.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Mediolanu:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Mediolanu
Inne lotniska w Mediolanie (MIL)

dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść