Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Włoch
Mediolan Malpensa (MXP)
Rzym Fiumicino (FCO)
Wenecja (VCE)
Mediolan Orio Al Serio (BGY)
Mediolan Linate (LIN)
> > Port Lotniczy Rzym Ciampino - Giovan Battista Pastine

Port Lotniczy Rzym Ciampino - Giovan Battista Pastine

lokalizacja:
Włochy, 15 km od centrum Rzymu
LAT: 41. 7993434
LNG: 12. 590010200000052
 
dojazd do lotniska:
Do portu lotniczego można dojechać autostradową obwodnicą miasta, Grande Raccordo Anulare, a następnie trasą Via Appia Nuova, przy której mieści się lotnisko. W pobliżu Ciampino przebiegają również autostrady ze wschodu na zachód kraju i z północy na południe.
 
Do dyspozycji podróżnych jest transport kolejowy, choć korzystając z niego trzeba się liczyć z przesiadką. Pociągi dojeżdżają do stacji Ciampino, z której kursuje autobus Atral.
 
Z centrum Rzymu do lotniska docierają linie autobusowe. Do wyboru są pojazdy Atral, Terravision i SIT Bus Shuttle. Podróż tymi pojazdami zajmuje od 40 do 60 minut. Szybciej dojedzie taksówka, ale podróż nią jest droższa.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko obsługuje rocznie ok. 5 mln pasażerów
- startuje z niego lub ląduje na nim ponad 65 tys. samolotów każdego roku
 
Port Lotniczy Rzym Ciampino - Giovan Battista Pastine:
Lotnisko powstało w 1916 roku, a w latach 30-tych otwarto je dla ruchu cywilnego. Podczas II wojny światowej wykorzystywane było jak baza wojskowa. Aż do lat 60-tych był to najważniejszy port Rzymu. Jednak po oddaniu do użytku nowoczesnego lotniska Rzym – Fiumicino, jego znaczenie zmalało. Obecnie obsługuje loty krajowe, czarterowe i loty niektórych tanich przewoźników, np. Wizzair, czy Ryanair, dla którego port jest główną bazą we Włoszech. Popularne są takie kierunki jak: Londyn, Paryż, Bruksela, Madryt, Barcelona, Dublin, Bukareszt, Sewilla, Walencja, Eindhoven. Ogromną zaletą portu jest fakt, że znajduje się on w bliskiej odległości od centrum. Ciampino jest otoczone podmiejską zabudową. W związku z tym, od lat lokalni mieszkańcy domagają się zamknięcia lotniska, a władze postanowiły ograniczyć przyloty. Lotnisko dysponuje jednym terminalem, podzielonym na wyloty i przyloty. W niedalekiej odległości od niego są hotele.
 
Mimo, że Ciampino jest dość niewielkim lotniskiem, świadczy pasażerom dodatkowe usługi. Znajdują się na jego terenie: sklepy, lokale gastronomiczne, oddziały banków, bankomaty, kantory, informacja turystyczna, punkt medyczny, pokój dla osób podróżujących z dziećmi i toalety, także te dostosowane dla niepełnosprawnych. W porcie lotniczym funkcjonuje płatna sieć WiFi. Podróżni mają do dyspozycji parkingi krótko i długoterminowe, które zostały oznaczone symbolami od P1 do P7. Na P1, P3 oraz P7, pierwsze 15 minut postoju jest darmowe. To udogodnienie dla osób, które odprowadzają pasażerów i chcą na chwilę zaparkować samochód. W niewielkiej odległości od terminalu są też miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.
 

 

Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Rzymu:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Rzymu
Inne lotniska w Rzymie (ROM)

nick
treść