Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Włoch
Mediolan Malpensa (MXP)
Rzym Fiumicino (FCO)
Wenecja (VCE)
Rzym Ciampino (CIA)
Mediolan Orio Al Serio (BGY)
> > Port Lotniczy Mediolan Linate

Port Lotniczy Mediolan Linate

lokalizacja:

Włochy, 7 km od centrum Mediolanu,
LAT: 45. 4521756
LNG: 9. 276307900000006
 
dojazd do lotniska:
Port mieści się między autostradami A1 i A4, przy wschodniej obwodnicy miasta. Aby dotrzeć do niego z centrum należy kierować się ulicą Viale Forlanini.
 
Można także skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy kursują z Dworca Centralnego i placu San Babila. Z Targów Mediolańskich odjeżdżają do portu autobusy prywatne.
 
Z lotniska Mediolan Linate kursują na lotnisko Mediolan Malpensa autobusy wahadłowe.
 
Port Linate mieści się dość blisko centrum miasta, dlatego można też wybrać taksówkę jako środek transportu, bez obaw, że taka podróż będzie przesadnie droga.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko obsługuje rocznie ok. 10 mln pasażerów i ok. 130 tys. samolotów
 
Port Lotniczy Mediolan Linate:
Port Linate to jeden z trzech portów lotniczych w okolicach Mediolanu. Budowa obiektu rozpoczęła się w styczniu 1933 roku. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek zaprojektował Giordani. W 1936 roku ruszyła budowa głównego hangaru. W późniejszych latach lotnisko było odnawiane i rozbudowywane. Obecnie obsługuje krótkie trasy międzynarodowe i loty krajowe. Funkcjonuje na nim 16 linii lotniczych, zarówno regularnych, jak i tanich. Bezpośrednio z portu Linate można dostać się do: Irlandii, Wielkiej Brytanii. Rumunii, Niemiec, Portugalii, Francji, Hiszpanii, Danii, Belgii, Szwecji, na Maltę i Litwę. Połączenia krajowe to m.in.: Rzym, Neapol, Triest, Bari, czy Sycylia. Port posiada jeden terminal i dwa pasy startowe.
 
Na terenie portu podróżni mogą skorzystać z bankomatów, banku, poczty, kantorów, przechowalni bagażu, czy punktu pierwszej pomocy. Oczywiście nie brakuje barów z przekąskami, kawiarni i restauracji. Czynne są sklepy, także wolnocłowe, w których pasażerowie chętnie robią zakupy. Oprócz tego lotnisko posiada wypożyczalnię samochodów, aptekę, pralnię, salon fryzjerski i biuro turystyczne. Na terminalu dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi. W hali odlotów i przylotów usytuowane są punkty informacyjne. Na parterze mieści się biuro rzeczy znalezionych. Na terenie lotniska dostępne są także loże dla VIP-ów. W pobliżu są liczne hotele. Mediolan Linate dysponuje trzema parkingami, dwa z nich są kryte. Wyznaczone są również miejsca postojowe dla motocykli. Parkingi są zróżnicowane pod względem ceny i standardu, a miejsca na nich można zarezerwować przez internet.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Mediolanu:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Mediolanu
Inne lotniska w Mediolanie (MIL)

nick
treść