Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Włoch
Rzym Fiumicino (FCO)
Wenecja (VCE)
Rzym Ciampino (CIA)
Mediolan Orio Al Serio (BGY)
Mediolan Linate (LIN)
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Mediolan – Malpensa

Międzynarodowy Port Lotniczy Mediolan – Malpensa

 lokalizacja:

Włochy, w prowincji Varese, 50 km od centrum Mediolanu
LAT: 45.6300625
LNG: 8. 725530700000036
 
dojazd do lotniska:
Aby dotrzeć do portu należy jadąc autostradą A8 wybrać zjazd Busto Arsizio – Malpensa. Natomiast kierując się autostradą A4 wybrać zjazd Marcallo Mesero. Droga do portu ma dobre oznakowanie.
 
Z dworca centralnego i dworca kolejowego Cadrona jeździ pociąg Malpensa Express, który zatrzymuje się też przy Targach Mediolańskich. Podróż na lotnisko trwa ok. 40 minut, a pociągi kursują co pół godziny. Pasażerowie muszą pamiętać, że we włoskich pociągach koniecznie trzeba skasować bilet, w innym przypadku nie będzie on ważny.
 
Z dworca centralnego kursują do portu autobusy. Do wyboru są linie Melpensa Shuttle i Autostradale.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko obsługuje co roku ok. 19 mln pasażerów
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Mediolan – Malpensa:
Mediolan – Malpensa to jedno z największych lotnisk w kraju. Połączenia krajowe i międzynarodowe  zapewnia na nim ponad 100 linii lotniczych. Port dysponuje dwoma terminalami. Terminal T1 obsługuje tradycyjnych przewoźników i międzynarodowe loty. Składa się z trzech pięter. Na pierwszym jest terminal przylotów, na drugim znajduje się odprawa check – in, natomiast na ostatnim są punkty usługowe oraz sklepy. Terminal T2 przeznaczony jest do obsługi tanich linii lotniczych, a także krajowych lotów. Położony jest kilometr od terminala 1. Między terminalami jeździ darmowy autobus. Port lotniczy Mediolan – Malpensa jest bardzo nowoczesny i ma wiele do zaoferowania swym pasażerom. Przypomina niewielkie miasteczko, w którym można zrobić zakupy w sklepach, także wolnocłowych, zjeść coś dobrego, ale również poddać się zabiegom kosmetycznym, skorzystać z sauny lub z usług salonu fryzjerskiego. Lotnisko zadbało też o swych najmłodszych pasażerów, oferując im pokój zabaw. Oba terminale posiadają punkty informacyjne, dodatkowo w terminalu 1 mieści się informacja turystyczna. Na terenie portu są apteki, kantory i banki. Kilka firm oferuje wypożyczenie samochodu. Ich stanowiska ulokowane są w terminalu 1. Tam także znajduje się przechowalnia bagażu. Lotnisko jest przystosowane do osób niepełnosprawnych. Zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu, a także możliwość skorzystania z usług biur podróży, czy punktu pierwszej pomocy. Posiada ok. 9 tys. miejsc parkingowych na parkingach krótko oraz długoterminowych.
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Mediolanu:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Mediolanu
Inne lotniska w Mediolanie (MIL)

nick
treść