Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
> > > loty do Bombaju

Tanie loty do Bombaju bilety lotnicze od 1864.43pln

Tanie loty do <b>Bombaju
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Tanie loty do Indii
popularne miasta przylotu:
Loty do Ahmedabad
Loty do Amritsaru
Loty do Bagdogra
Loty do Bangalore
Loty do Bhavnagar
Loty do Bhopal
Loty do Bhubaneswar
Loty do Bombaju
Loty do Calicut
Loty do Chandigarh
Loty do Chennai
Loty do Cochin
Loty do Coimbatore
Loty do Dehra Dun
Loty do Delhi
Loty do Gauhati
Loty do Gaya
Loty do Goa
Loty do Hyderabadu
Loty do Indore
Loty do Jaipur
Loty do Jodhpur
Loty do Kalkuty
Loty do Lucknow
Loty do Madurai
Loty do Mangalore
Loty do Nagpur
Loty do Poona
Loty do Port Blair
Loty do Raipur
Loty do Srinagar
Loty do Tiruchirapally
Loty do Tirupati
Loty do Trivandrum
Loty do Vadodara
Loty do Varanasi
Sprawdź jeszcze loty do Bombaju na pansamolocik.pl:
Wybierz miasto wylotu, aby zobaczyć najtańsze opcje lotów do Bombaju

Wszystkie tanie loty z Polski do Bombaju:

połączenie
cena od
linie lotnicze
1864.43 PLN
Air France , Emirates, Klm
2000.94 PLN
Lufthansa , Lot, Lufthansa
2008.24 PLN
Lot , Klm, Lot
2025.95 PLN
Lufthansa , Lot, Lufthansa
2141.85 PLN
Swiss , Lufthansa, Swiss
2191.30 PLN
Klm , Air France, Klm
2283.77 PLN
Air France , Klm, Air France
2475.78 PLN
Lufthansa , Lot, Lufthansa
2521.41 PLN
, Lufthansa, Adria Airways - The Airline Of Slovenia
2629.88 PLN
Lot

Ile trwa lot do Bombaju?

Średni czas lotu do Bombaju wynosi 10h 22min Przesiadki w lotach do Bombaju najczęściej są w miastach: Istambuł, Londyn, Paryż, Doha, Berlin Loty z przesiadkami do Bombaju obsługują Linie lotnicze: Turkish Airlines, British Airways, Air France, QATAR AIRWAYS, Air Berlin Średnia cena za bilet lotniczych do Bombaju wynosi 2084.58 pln

lotniska: Bombaj
Aktualna pogoda: Bombaj
tanie loty do Bombaju

 

tanie bilety lotnicze - Bombaj src=

 
Bombaj (Mumbaj)

To położona na kilku wyspach (największe: Bombaj i Salsette) i po części na lądzie stolica indyjskiego stanu Maharasztra, największy port w Indiach zachodnich i jedno z największych miast świata. Cała aglomeracja Mumbaju liczy ok. 17 mln mieszkańców (o dokładne dane trudno z uwagi na kłopoty ze spisem faktycznej liczby biedniejszej populacji ze slumsów, w których mieszka aż ponad połowa Mumbajczyków). To miasto wielkich kontrastów: liberalny nowoczesny styl życia miesza się tu z egzotycznymi, tradycyjnymi praktykami, bieda z przepychem, biznes ze sztuką. W 2004 r. wpisano Mumbaj na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tu odbyło się pierwsze posiedzenie Indyjskiego Kongresu Narodowego, któremu później przewodził Mahatma Ghandi.

 

Mieszkańcy zwą swoje miasto Mumbaj od imienia bogini Mumba. Nazwa Bombaj to hybryda nazw używanych przez Portugalskich i Brytyjskich kolonizatorów, odstąpiono od niej w roku 1995 i tylko nieliczne kraje na świecie (w tym Polska) jeszcze jej używają. Tereny te zasiedlono już w III w. p.n.e., a w średniowieczu powstało wiele zabytkowych budowli, które można podziwiać w Mumbaju do dziś. W XIX miasto rozproszone wyspach połączono komunikacyjnie z lądem, zwiększając jego powierzchnię. Amerykańska wojna secesyjna i budowa kanału Sueskiego przyniosły Mumbajowi rozkwit gospodarczy – stał się największym portem na Morzu Arabskim i największym centrum handlu bawełną na świecie. Od lat 90tych miasto przeżywa niepokoje, związane z atakami terrorystycznymi, jak słynna okupacja hotelu Taj Mahal przez Mudżahedinów Dekanu i seria zamachów w 2008 roku. Wynika to z konfliktu, jaki dzieli od lat Indie i Pakistan – miasta indyjskie cierpią z powodu ataków grup muzułmańskich, a Mumbaj - jako jedna z miejskich pereł tego kraju jest szczególnie narażony.

 

Mumbaj to jedno z najliberalniejszych miast Indii, co wynika z dużego zróżnicowania mieszkańców i otwarcia na zachodni styl życia, poprzez wpływ kultury korporacyjnej i kinematografię. To wielki etniczno-religijno-kulturowy tygiel, w którym tradycyjna indyjska surowa obyczajowość jest nieco osłabiona, choć niektóre mniejszości żyją wciąż bardzo tradycyjnie (np. zaratusztrianie zamiast grzebać lub kremować zmarłych nadal wystawiają ich w tzw. Wieżach Milczenia w pobliskich górach na pastwę padlinożerców). Wielu mieszkańców żyje na dość wysokim poziomie (dużo wyższym niż średnia krajowa) w wyspiarskiej części miasta zwanej City, ale część lądowa miasta – Suburbia - to ogromne osławione slumsy (pomniejszych biednych osiedli nie brak tez w części wyspiarskiej). Po jednej stronie wody mieszczą się siedziby banków i wielkich firm oraz bombajska giełda, po drugiej roi się od widoków nędzy znanych Polakom z filmu Slumdog Milionaire, kręconego właśnie w Mumbaju. Przewodnicy miejscy organizują nawet tzw. „reality tours” czyli wycieczki po miejscowych slumsach dla turystów żądnych wrażeń i chcących się zapoznać z trudną sytuacją lokalnej biedoty. Kto preferuje tradycyjne formy wypoczynku, może rozkoszować się specjałami lokalnej kuchni, zwiedzić wspaniałe historyczne budynki (jak Brama Indii, Dworzec Wiktorii, gmach giełdy, świątynie Mumba Devi Mandir i Mahalaxmi), lub wybrać się do którejś z imponujących galerii sztuki.

 

Nie był w Mumbaju, kto nie zwiedził słynnego „Bollywood”, czyli ośrodka będącego sercem przemysłu filmowego w Indiach, mieszczącego się właśnie w tym mieście. Wytwórnie w Mumbaju produkują najwięcej filmów na świecie, a turyści – nawet jeśli nie są miłośnikami indyjskiego kina – mogą wziąć udział w organizowanych często festynach i innych imprezach, a także – przy odrobinie szczęścia – zostać statystą w bollywoodzkim filmie. W Mumbaju roi się od kin, znajduje się tu też największa kopuła IMAX – kinoman w tym mieście nie będzie się nudził.

 

Czas podróży do Mumbaju z Polski to od kilkunastu do dwudziestu paru godzin, w zależności od liczby przesiadek. Bilet lotniczy do Bombaju można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie, jeśli wybierze się lot w godzinach nocnych, o mniej uczęszczanych porach i z więcej niż jedną przesiadką, warto więc dobrze przeszukać oferty przewoźników. Tanie loty do Bombaju najłatwiej wyszukać w Internecie, ale uwaga!: wpisując miasto docelowe należy wybrać „Bombaj”.


3 komentarze
dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść
2012-04-11
Sylwia
Ja kupiłam taki bilet na przełomie kwietnia i maja Warszawa Bombaj , w wakacje penie droższe.
2012-03-27
Raf
hę?! cena biletu lotniczego do Bombaju 1583? to jak to zarezerwować? szukam tekiego lotu w sierpniu lub wrześniu. Kupił ktoś taki bilet czy to jakiś chwyt marketingowy?
2010-12-12
miłośnikindii
Kiedy najlepiej lecieć na zwiedzanie indii? widzę że ceny biletów do Bombaju są bardzo atrakcyjne, ale nie wiem czy wczesna wiosna to dobry okres do podróży. Planuje polecieć na około 3 tygodnie, żeby pozwiedzać trochę. Doradźcie coś proszę