Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16

Tanie loty do Pragi bilety lotnicze od 146.10pln

1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Tanie loty do Czech
popularne miasta przylotu:
Loty do Brno
Loty do Karlovy Vary
Loty do Ostrawy
Loty do Pardubice
Loty do Pragi
Sprawdź jeszcze loty do Pragi na pansamolocik.pl:
Wybierz miasto wylotu, aby zobaczyć najtańsze opcje lotów do Pragi

Wszystkie tanie loty z Polski do Pragi:

połączenie
cena od
linie lotnicze
146.10 PLN
Klm , Lot, Klm
265.00 PLN
357.87 PLN
Czech Airlines , Air France, Air Baltic
401.24 PLN
Lufthansa , Adria Airways - The Airline Of Slovenia, Lufthansa
444.08 PLN
Lot , Lufthansa
512.53 PLN
Czech Airlines , Klm, Swiss
518.17 PLN
Lot , Lufthansa, Austrian Airlines
541.02 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
559.65 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
641.18 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
676.46 PLN
Lot
761.19 PLN
Lufthansa
1214.95 PLN
Lufthansa , Airbee, Lufthansa

Ile trwa lot do Pragi?

Średni czas bezpośredniego lotu do Pragi wynosi 1h 29min Loty bezpośrednie do Pragi obsługują linie lotnicze: Ryanair, Czech Airlines, Lot, Średni czas przesiadkowego lotu do Pragi wynosi 2h 32min Przesiadki w lotach do Pragi najczęściej są w miastach: Ateny, Warszawa, Kijów, Amsterdam, Berlin Loty z przesiadkami do Pragi obsługują Linie lotnicze: Aegan Air, Lot, Ukraine Intl Airlines, Klm, Air Berlin Średnia cena za bilet lotniczych do Pragi wynosi 599.5 pln

tanie loty do Pragi

 

tanie bilety lotnicze - Praga src=

 
Praga


Jedna z kulturalnych i turystycznych stolic Europy, której starówka znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO, klejnot historyczny i architektoniczny, a jednocześnie tętniące życiem nocnym miasto młodych ludzi i artystycznej bohemy. To największe i stołeczne miasto Republiki Czeskiej, uznawane za najatrakcyjniejsze dla inwestorów spośród innych metropolii Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Praga ma ponad 1000 lat, jeśli liczyć jej wiek od czasów dynastii Przemyślidów, za czasów których powstały jej poszczególnych części, połączone potem w jedno miasto w XVIII wieku. Średniowiecze było dla Pragi okresem szczególnego rozkwitu, stała się ważnym ośrodkiem kulturalnym, powstała tu jedna z większych uczelni europejskich – Uniwersytet Karola. Miasto było na przestrzeni dziejów częścią imperium Habsburgów, jednym z ognisk reformacji, jednym z najważniejszych punktów na europejskich szlakach handlowych, znajdowało się pod okupacją niemiecką, a przez cały czas przyciągało i rodziło ludzi pióra, sztuki i polityki.

 

Zwiedzanie Pragi to przede wszystkim niezapomniana wycieczka w przeszłość – miasto szczyci się doskonale zachowanymi zabytkami, uniknęło zniszczeń w czasie wojen światowych, przez co jest pełne malowniczych widoków i prawdziwych pereł architektury. Największych atrakcji dostarcza wyjątkowa starówka, pełna muzeów z ich imponującymi zbiorami, galerii, piwiarni, sklepów i restauracji - turystyczna Mekka regionu. Miłośnicy zwiedzania powinni koniecznie wybrać się na spacer po Hradczanach i Złotej Uliczce, zobaczyć Zamek królewski, wspaniałe katedry i synagogi, charakterystyczny i znany z widokówek z panoramą miasta Ratusz na Starym Mieście, Most Karola, Wzgórze Wyszehrad i 700-letni Uniwersytet Karola. Przemieszczając się między prawo i lewobrzeżną Pragą warto zatrzymać się dłużej na słynnym Moście Karola – przesądni powinni dotknąć płaskorzeźby pod figurą św. Jana Nepomucena – ponoć przynosi to szczęście.

 

Poszukiwaczy nowoczesnych akcentów i widoków z pewnością zainteresuje Tańczący dom – budynek w kształcie tańczącej pary, którego nie odważono się wznieść w Warszawie i cieszy teraz oczy turystów w Pradze. Kolejnym punktem na mapie nowoczesnych podróżników jest ściana Johna Lennona – miejsce, gdzie w okresie socjalizmu każdy mógł swobodnie wyrazić się poprzez rysunek i pozostawić swój graffiti-ślad, i które pełni taką rolę do dziś – każdy może po niej pisać i malować dowolne treści, a że turyści chętnie to czynią – ściana niemal codziennie wygląda inaczej. Zarówno miłośnicy historii, jak i kultury całkiem współczesnej z przyjemnością zakończą zwiedzanie miasta smacznym posiłkiem w lokalnych restauracjach i kuflem sławnego Złotego Bażanta, lub innego wyśmienitego czeskiego piwa. Kuchnia lokalna oferuje przepyszne knedliki.

 

Rada dla oszczędnych turystów: Praga jako bardzo popularny cel dla zwiedzających z całego świata nie jest miastem tanim. Kto chce zaoszczędzić, powinien wybrać piwiarnie, restauracje i noclegi oddalone od zabytkowej Starówki i centrum – im bliżej obrzeży miasta, tym taniej. Nie powinno to nastręczać problemów komunikacyjnych, gdyż w Pradze funkcjonuje całkiem rozwinięta i przyjazna dla obcojęzycznych podróżnych sieć metra i komunikacji publicznej.

 

Bilety lotnicze do Pragi są dość tanie – można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty i różne ciekawe promocje. Lot z polski do Czech nie trwa długo i odbywa się raczej bez przesiadek, jest wiec to na razie najszybszy sposób, by dostać się do stolicy Czech. Zarówno polskie, jak i czeskie linie lotnicze oferują tanie loty do Pragi - podróżni bez trudu znajdą dogodne połączenia.


9 komentarzy
nick
treść
2012-09-13
Olo
Coś pogoda Wam się zepsuła - ale słoneczko ładnie wygląda :-).
2012-06-22
badam
fajne informacje o pogodzie i mapka - nie wiem czy to do czegoś praktycznie się przyda, ale wygląda fajnie :)
2012-05-20
michalinka
co prawda nie udało mi się kupić tak tanich biletów do Pragi jak tutaj napisane. Ale kwota 560 zł jest dla mnie odpowiednia, nie bylo żadnych problemów przy zakupie, czy odprawie na lotnisku.
2012-04-17
Bogdan_P
Polecam stronę - kupowałem służbowy bilet do Pragi i wszystko w ostatniej chwili się udało zgrać.
2012-03-21
Bronek
jak ja bym chciał kupić te bilety po 299 do Pragi.... oczywiście jak moge mieć urlop to bilety są drogie - w innych terminach - proszę bardzo. TO jakaś złośliwośc.
2011-04-29
mondral
posiłek zależy od długości lotu i od pory dnia - na krótkich trasach takich jak warszawa praga spodziewałbym się co najwyżej batonika i soczku :)
2011-02-19
Joanna
Czy loty do Pragi są na tyle długie, że przewoźnicy serwują jakiś posiłek na pokładzie czy nie? Słyszałem, że rodzaj posiłku/poczęstunku zależy od długości trwania lotu - jak to wygląda w przypadku takiego biletu do Pragi i lotu bezpośredniego z Warszawy.
2010-11-27
Jiri
No to sie kolega dupa napisał ... Zaprszam do Pragi - naprawdę warto - na codzień pracuję i żyję w Warszawie, ale do Pragi zawsze chętnie wracam.
2010-11-26
dupa
taralalala peipiczki do domu!!!!!!!!