Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
> > > loty do Monachium

Tanie loty do Monachium bilety lotnicze od 349.96pln

Tanie loty do <b>Monachium
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Tanie loty do Niemiec
popularne miasta przylotu:
Loty do Aachen
Loty do Augsburga
Loty do Berlina
Loty do Bonn
Loty do Bremy
Loty do Dortmundu
Loty do Drezna
Loty do Dusseldorfu
Loty do Erfurt
Loty do Frankfurtu
Loty do Friedrichshafen
Loty do Hahn
Loty do Hamburga
Loty do Hanoweru
Loty do Hof
Loty do Karlsruhe
Loty do Kolonii
Loty do Lipska
Loty do Lubeka
Loty do Mannheim
Loty do Monachium
Loty do Monchengladbach
Loty do Munster
Loty do Norymbergii
Loty do Paderborn
Loty do Rostock
Loty do Saarbrucken
Loty do Stuttgartu
Loty do Uznam
Loty do Weeze
Loty do Westerland
Sprawdź jeszcze loty do Monachium na pansamolocik.pl:
Wybierz miasto wylotu, aby zobaczyć najtańsze opcje lotów do Monachium

Wszystkie tanie loty z Polski do Monachium:

połączenie
cena od
linie lotnicze
349.96 PLN
Brussels Airlines , Lot, Brussels Airlines
450.72 PLN
Lot , Lufthansa, Air France
456.66 PLN
Lot , Lufthansa, Alitalia
458.59 PLN
Lot
514.51 PLN
, Lufthansa
519.40 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
523.22 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
527.25 PLN
Lot , Lufthansa, Lot
555.27 PLN
Lufthansa
609.28 PLN
Lufthansa
650.59 PLN
Lot , Airbee, Lufthansa
828.00 PLN
Eurowings AG , Lot, Klm
2929.91 PLN
Lufthansa , Lot, Lufthansa

Ile trwa lot do Monachium?

Średni czas bezpośredniego lotu do Monachium wynosi 1h 33min Loty bezpośrednie do Monachium obsługują linie lotnicze: Lot, Lufthansa, Adria Airways - The Airline Of Slovenia, Airbee Średni czas przesiadkowego lotu do Monachium wynosi 2h 49min Przesiadki w lotach do Monachium najczęściej są w miastach: Warszawa, Ateny, Kijów, Wiedeń, Zurych Loty z przesiadkami do Monachium obsługują Linie lotnicze: Lot, Aegan Air, Ukraine Intl Airlines, Austrian Airlines, Swiss Średnia cena za bilet lotniczych do Monachium wynosi 660 pln

lotniska: Monachium
Aktualna pogoda: Monachium
tanie loty do Monachium

 

tanie bilety lotnicze - Monachium src=

 
Monachium


Stolica niemieckiego chrześcijańskiego landu Bawaria, w której tradycja miesza się z nowoczesnością, a wśród modernistycznych budynków można spotkać przechodniów w tradycyjnych strojach. Monachium to trzecie co do wielkości miasto w Niemczech, w którym swoje siedziby ma kilka największych niemieckich firm (między innymi BWM i Siemens) oraz jedna ze stolic kulturalnych XIX-wiecznej Europy (to tu tworzył Richard Wagner). To miasto biznesu, nauki, parków, muzeów, galerii, sportu i zabytkowych kościołów, słynie z czystości, bezpieczeństwa, niskiego poziomu przestępczości i wysokiej stopy życiowej mieszkańców. Monahium położone jest w chrześcijańskim landzie (pośród protestanckich), w najbardziej religijnej część Niemiec, której mieszkańcy przywiązani są głęboko do tradycji.

 

Miasto powstało w XII w. na solnym szlaku handlowym, wkrótce potem stało się siedzibą rodu Wittelsbach. W XVII w. znalazło się pod okupacją szwedzka, a w czasach napoleońskich uczyniono je stolicą królestwa Bawaria. Okres wojen światowych przyniósł Monachium gorszą sławę i trudny los - to tam miał miejsce pucz monachijski i konferencja monachijska, to tam rezydował przez długi czas ruch nazistowski, a w wyniku działań wojennych miasto zostało bardzo zniszczone. W 1972 r. Monachium było gospodarzem Olimpiady Letniej (po raz drugi w historii, pierwszy raz w roku 1936 pod rządami Nazistów), podczas której doszło do tragicznego zamachu: palestyńscy strzelcy zabili 11 izraelskich sportowców. Było to wydarzenie smutnie nie tylko dla rodzin i przyjaciół ofiar – Monachium za wszelką cenę starało się zaprezentować jako miasto otwarte i przyjazne wszystkim narodom, aby zetrzeć cień nazistowskiej propagandy, która pobrzmiewała echem w historii miasta. Zamach w sposób wyjątkowo przygnębiający utrudnił tą rehabilitację. Mimo to Monachijczycy się nie poddają, na motto miasta wybrano „Monachium Cię kocha”, a turyści i przyjezdni są tu serdecznie goszczeni.

 

W Monachium warto zwiedzić największy park w Europie – Ogród Angielski, historyczne budynki uniwersyteckie, nowoczesny stadion, kościoły oraz wspaniałą starówkę i skosztować lokalnej tradycyjnej kuchni (uwaga: opartej na dość kalorycznych potrawach i wyśmienitym piwie). Miasto olśniewa perłami architektury, jest doskonałym miejscem dla miłośników miejskich spacerów, fotografii i zwiedzania zabytków, galerii i muzeów. Największą jednak atrakcją turystyczną regionu jest słynny na cały świat festiwal ludowy Oktoberfest – doroczne jesienne święto piwa. Monachium słynie z lokalnych browarów, a samo święto zapoczątkowała 200 lat temu tradycja obchodów rocznicy ślubu Ludwika i Bawarskiego (5-dniowe świętowanie, które zbiegało się w czasie z festynem rolniczym). Obecnie to festiwal piwa, wyśmienitej kuchni, wesołego miasteczka i muzyki ludowej, który trwa około 16 dni. Warto wybrać się do Monachium na przełomie września i października, wziąć udział w tych obchodach, pić piwo ze słynnych dożynkowych kufli i tańczyć na tłumnych biesiadach – wrażenia niezapomniane. Poza jesienią życie nocne w Monachium również nie ustaje – wszędzie roi się od restauracji i piwiarni, gdzie można zajadać się wurstem, golonką i popijać najlepszej jakości piwem.

 

Turyści lecący do tego miasta lądują na jednym z dwóch lotnisk, a dalej mogą przemieszczać się z pomocą bardzo rozwiniętej lokalnej sieci komunikacji miejskiej. Bilety lotnicze do Monachium można kupić bardzo tanio, a w internetowych wyszukiwarkach roi się od atrakcyjnych promocji. Polski podróżny powinien bez problemu znaleźć wśród ofert przewoźników tanie loty do Monachium, by po około dwóch godzinach cieszyć się niepowtarzalną atmosferą tego miasta.


9 komentarzy
dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść
2016-03-17
Tadzik
miasto bardzo sympatyczne, ale połączenia nie bardzo, szukałem w internecie i jakoś nie trafiłem na takie które by mnie zachwyciły
2012-05-21
kikoroko
Warto jak masz dużo czasu - co zrobisz jaki ci się samolot z Polski do Monachium spóźni? Przepdadnie ci lot do Nowego Jorku - nie wiem czy warto ryzykowac chyba że jest dużo taniej.
2012-04-11
jak
cena biletu do Monachium jest bardzo zachęcająca - generalnie z każdego lotniska w Polsce. Porównałem ceny biletów do Nowego Jorku z Monachium i z Warszawy i znalazłem dużo tańszą opcję. Teraz się zastanawiam czy warto lecieć Warszawa-Monachium i stamtąd kupić lot do Nowego Jorku
2012-03-23
Luska
Bilety Wrocław Berlin w bardzo dobrej cenie polecam :)
2012-01-13
123
Ciekawie miejsce
2011-12-16
Tadek
Jestem pozytywnie zaskoczony cenami biletów do Monachium - myślałem że trzeba szukać jakiś tanich linii, a tu lufthansa czy lot dają połączenia po 300-400 plnów - całkiem sympatycznie.
2011-10-11
fju
Widzę, że kryzys coraz większy a loty coraz tańsze:)
2011-06-09
bleeee
Z Monachium może taniej wyjść - przez Monchium to ceny masz normalne.
2011-01-11
hopi
Latał ktoś przez Monachium do USA? Dużo taniej to wychodzi?