Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
> > > loty do Szanghaju

Tanie loty do Szanghaju bilety lotnicze od 1839.60pln

Tanie loty do <b>Szanghaju
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Tanie loty do Chin
popularne miasta przylotu:
Loty do Beihai
Loty do Changchun
Loty do Changsha
Loty do Chengdu
Loty do Chongqing
Loty do Dalian
Loty do Fuzhow
Loty do Guangzhou
Loty do Guilin
Loty do Guiyang
Loty do Haikou
Loty do Hangzhou
Loty do Harbin
Loty do Hefei
Loty do Hohhot
Loty do Jinan
Loty do Kunming
Loty do Lanzhou
Loty do Lhasa
Loty do Nanchang
Loty do Nanking
Loty do Nanning
Loty do Ningbo
Loty do Pekinu
Loty do Qingdao
Loty do Sanya
Loty do Shantou
Loty do Shenyang
Loty do Shenzhen
Loty do Shijiazhuang
Loty do Szanghaju
Loty do Taiyuan
Loty do Tianjin
Loty do Urumqi
Loty do Wuhan
Loty do Xiamen
Loty do Xian
Loty do Yantai
Loty do Zhengzhou
Loty do Zhuhai
Sprawdź jeszcze loty do Szanghaju na pansamolocik.pl:
Wybierz miasto wylotu, aby zobaczyć najtańsze opcje lotów do Szanghaju

Wszystkie tanie loty z Polski do Szanghaju:

połączenie
cena od
linie lotnicze
1839.60 PLN
QATAR AIRWAYS , Air France, Emirates
1876.53 PLN
Finnair , Sas, Klm
1896.28 PLN
Lufthansa , Aeroflot, Lufthansa
1971.60 PLN
Sas , Lufthansa
2014.09 PLN
Air France , Klm, Air France
2195.79 PLN
Lufthansa
2212.82 PLN
Lufthansa , Klm, Air France
2376.65 PLN
Lufthansa
2444.16 PLN
Lot
2679.95 PLN
Lufthansa , Lot, Lufthansa
3032.96 PLN
Lufthansa
3705.93 PLN
Lufthansa , Airbee, Lufthansa

Ile trwa lot do Szanghaju?

Średni czas lotu do Szanghaju wynosi 13h 23min Przesiadki w lotach do Szanghaju najczęściej są w miastach: Doha, Kopenhaga, Monachium, Amsterdam, Paryż Loty z przesiadkami do Szanghaju obsługują Linie lotnicze: QATAR AIRWAYS, Sas, Lufthansa, Klm, Air France Średnia cena za bilet lotniczych do Szanghaju wynosi 2179.53 pln

lotniska: Szanghaj
Aktualna pogoda: Szanghaj
tanie loty do Szanghaju

 

tanie bilety lotnicze - Szanghaj src=

 
Szanghaj


To największe i najludniejsze miasto w Chinach, zwane „Paryżem Wschodu” i „Królową Orientu” z uwagi na wkład rozwój kulturalny kraju i huczne życie nocne. To miasto kontrastów, w którym przepych usianego drapaczami chmur centrum i gwar głównych ulic sąsiaduje z mikrokosmosem bocznych uliczek, gdzie władają drobni handlarze, nie brak też biedoty. Szanghaj jest tzw. miastem otwartym (na kapitał zagraniczny) i wydzielonym (administracyjnie z prowincji, w której się znajduje) – co oznacza, że cieszy się szczególną autonomią ekonomiczną i podlega bezpośrednio pod administrację państwową, a nie zarząd prowincji. Szanghaj rywalizuje z Hong Kongiem o miano stolicy gospodarczej i finansowej Chin, funkcjonuje tu giełda papierów wartościowych, jest to potężny ośrodek przemysłowo-produkcyjny, ale też chińska stolica rozrywki i miejsce narodzin Komunistycznej Partii Chin i rewolucji kulturalnej.

 

Szanghaj to miasto o niemal 1000-letniej historii, początkowo wioska, stało się miastem w XVI wieku. W wieku XIX stanęło w centrum zainteresowania Wielkiej Brytanii, która upatrzyła Szanghaj na świetną bazę handlowa i po okupacji miasta w czasie wojny opiumowej podzieliła miasto na różne strefy wpływu objęte przez różnych kolonizatorów (m. in. Francuzów i Japończyków). Od tej pory Szanghaj rozwijał się coraz prężniej, by niebawem stać się największym centrum finansowym w regionie. W latach trzydziestych miasto znalazło się pod okupacją japońską, a później zajęły je wojska chińskie. W tym czasie nastąpiła mieście okres rozprzężenia moralnego, stało się ono centrum prostytucji i przestępczości, a niezadowolone rzesze robotników wyzyskiwanych przez kolonizatorów poparły nowo powstałą Komunistyczną Partię Chin. W latach 80-tych pogorszyła się dodatkowo sytuacja ekonomiczna miasta, gdy zostało ono zamknięte dla inwestycji zagranicznych. Dopiero w 1991 Szanghaj został miastem otwartym na kapitał zagraniczny, wprowadzono szereg ulg podatkowych dla inwestorów, w niedługim czasie potęga Szanghaju została odbudowana i obecnie miasto produkuje ok. 20% chińskiego PKB, jest bezpiecznie czyste, a czasy upadku moralnego odeszły w nim na razie w niepamięć.

 

Mimo tego rozwoju Szanghaj to nie tylko bogata strefa przemysłowo-finansowa. To także nadal świat biedoty i taniej siły roboczej, stolica kulturalna Chin (choćby pod względem literatury i kinematografii), perła architektoniczna i centrum rozrywek nocnych. W tym mieście zwyczajnie nie sposób się nudzić. Jest tu tyle do zwiedzenia: wspaniała kolonialna zabudowa, tradycyjne chińskie domy, muzeum powstanie KPCh, Muzeum Szanghaju, Teatr Wielki, kompleks liczących ponad 400 lat ogrodów Yu Yuan, rozliczne świątynie w tym Świątynię Nefrytowego Buddy oraz galerie sztuki. Można podziwiać monumentalne wieżowce, pandy w ogrodzie zoologicznym, lub wybrać się na któryś z lokalnych bazarów pełnych niepowtarzalnych artykułów i dzieł lokalnego rzemiosła. W Szanghaju można też skosztować kuchni z każdego zakątka świata, warto jednak posmakować lokalnych specjałów.

 

Szanghaj jest miastem bogatym, a także dość drogim. Warto pomyśleć nie tylko o wcześniejszej rezerwacji niedrogiego noclegu, ale i o tym, by odpowiednio wcześniej zakupić bilet lotniczy do Szanghaju. Osoby gotowe liczyć z długim oczekiwaniem na lotniskach, gdzie mamy międzylądowanie (nawet kilkanaście godzin) mogą zaoszczędzić znaczne kwoty. Tanie loty do Szanghaju najłatwiej rezerwować na czas pory deszczowej, poza sezonem turystycznym – jest to całkiem niezłe rozwiązanie wbrew pozorom. Wiele miast Azji przeżywa w tym czasie niedosyt turystów i oferuje duże zniżki, pogoda zaś wbrew zapowiedziom bywa przepiękna.


11 komentarzy
dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść
2016-03-17
wanda
nowoczesna architektura to coś co na pewno tam zachwyca
2016-03-09
igor
prawda, że nie zawsze ceny są aktualne, trzeba to poprawić
2015-09-30
artek
można już kupić bilety w dobrych cenach
2012-07-24
Basik
Z tego co zauważyłam to zestawienia tutaj po prostu przez długi czas nie są chyba aktualizowane. Powstają, gdy są promocje i ceny są niskie, ale potem wiele miesięcy nie zmieniają się, a ceny w tym czasie rosną.
2012-07-24
Basik
Z tego co zauważyłam to zestawienia tutaj po prostu przez długi czas nie są chyba aktualizowane. Powstają, gdy są promocje i ceny są niskie, ale potem wiele miesięcy nie zmieniają się, a ceny w tym czasie rosną.
2012-05-04
BOB
też trochę nie kumam tego zestawienia - pewnie chodzi o to że cena biletu do Szanghaju 1400 była kiedyś, a linie lotnicze to tak przy okazji - takie latają. Ale tak na prawdę nie wiem co twórcom przyświecało.
2012-03-30
Xyś
czy KLM ma bilety do Szanghaju za 1400 zł? bo można tak zrozumiec to zestawienie. Jka się przegląda konkretne oferty to takich cen nie ma. Czy to jakaś ściema, manipulacja czy co?
2011-12-18
Ewa-lina
Ja też kupowałam tutaj bilet do Szanghaju i wszystko było w porządku. Cena może nie zachwyciła, ale nie moge narzekać, zwłaszcza, że obsługa jest bez zarzutu.
2011-01-15
zbych
to jeszcze raz ja. Mój bilet do Sznanghaju mam już w wersji elektronicznej, wszysto przebiegło jak trzeba. Jestem nadal zadowolony z obsługi
2010-12-27
zbych
Dobre ceny biletów i udało mi się takie znaleźć jak pokazane na stronie. Bilecik zarezerwowany - zobaczymy co dalej. Na razie bez problemów, ładnie i gładko.
2010-12-12
bas
Bardzo dobra stronka do rezerwacji biletów lotniczych. Korzystam już kolejny raz i jestem bardzo zadowolony tak z cen jak i obsługi. Dobre narzędzia do porównywania cen. Polecam