Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
801 011 846
koszt połączenia 35 groszy z VAT za minutę
(22) 34 99 280
koszt połączenia wg. stawek operatora
801 011 846
(22) 34 99 280
Pn.-Pt. 8-20, Sb. 10-14
Witaj
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Korei Południowej
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Seul – Inczhon

Międzynarodowy Port Lotniczy Seul – Inczhon

lokalizacja:

Korea Południowa, ok. 70 km od Seulu, na wyspie Yeongjong
LAT: 37. 5586545
LNG: 126. 79447389999996
 
dojazd do lotniska:
Jadąc do portu z Seulu trzeba kierować się drogą ekspresową Inczhon International Airport Expressway. Przejazd nią jest płatny.
 
Z lotniska do Seulu i innych miast kursują autobusy. Bilety nabyć można na pierwszym piętrze hali przylotów, w kasie. W punktach informacji dostępne są informacje na temat przystanków i tras. Do wyboru są dwa  typy autobusów - standardowe i delux. Autobusy delux kursują do największych hoteli i szybciej docierają do samego centrum. Ponadto są o wiele wygodniejsze. Natomiast plusem autobusów standardowych jest to, że zatrzymują się na większej liczbie przystanków w centrum.
 
Pasażerowie mogą też skorzystać z taksówek. Posiadają one kolory: biały, czarny i pomarańczowy. Zwykłe taksówki są białe, albo żółte z plastikowym elementem na dachu. Taksówki delux są koloru czarnego ze złotym elementem. Podróż nimi jest droższa. Natomiast taksówki międzynarodowe mają pomarańczową barwę, jest ich niewiele. Kierowcy takich taksówek znają język chiński, japoński i angielski.
 
Obok terminalu głównego, w Centrum Transportowym zlokalizowana jest stacja kolejowa pociągów AREX. Pociągi pędzą z prędkością nawet 120 km/h i szybko można się nimi dostać do miasta, czy na lotnisko Seul – Gimpo. Sporo stacji wzdłuż linii AREX łączy się z metrem.
 
Z portu lotniczego kursuje też na lotnisko Gimpo metro linii 5 i 9, które następnie łączą się z liniami 2, 4 i 6.
 
Do lotniska można dotrzeć promem. Jednak stacja promu mieści się dość daleko od portu i trzeba do niej dojechać autobusem lub taksówką.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko obsługuje każdego roku ponad 30 mln pasażerów
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Seul – Inczhon:
Seul – Inczhon jest największym lotniskiem w kraju i zarazem jednym z największych lotnisk w całej Azji. Od lat zyskuje uznanie i tytuł najpiękniejszego portu lotniczego świata. Z każdym rokiem ruch pasażerski wzrasta. Historia portu nie jest długa, jego budowa rozpoczęła się w 1992 roku, a otwarto go w 2001 roku. Przewiduje się, że do 2020 roku będzie mógł obsłużyć rocznie 100 mln pasażerów. Lotnisko dysponuje dwoma terminalami. Na terenie lotniska rozlokowane są punkty informacyjne i szafki, w których można pozostawić bagaż. Czynne jest także biuro rzeczy zagubionych.
 
Podróżni mogą korzystać z: bankomatów, kantorów, banków, poczty, apteki, salonu masażu i pralni. Za opłatą dostępny jest internet. Jest wiele restauracji, kawiarni i barów. Osoby lubiące robić zakupy ucieszy fakt, że na lotnisku jest ponad 40 sklepów bezcłowych, a w podziemiach mieści się centrum handlowe. W hali przylotów jest kilka stanowisk wypożyczalni samochodów. Ponadto port zapewnia możliwość skorzystania z centrów konferencyjno - biznesowych. Lotnisko jest w pełni przygotowane dla osób niepełnosprawnych. Mogą one wypożyczyć wózek inwalidzki, przystosowane są dla nich toalety i specjalne miejsca parkingowe. Na terenie lotniska działa Muzeum Kultury Koreańskiej i ogród. Nie brakuje więc miejsc, w których można ciekawie i miło spędzić czas.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Seul:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Seulu

dodaj swój komentarz
zadaj pytanie specjalistom
od wyszukiwania biletów lotniczych
nick
treść