Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Wielkiej Brytanii
Belfast (BFS)
Bristol (BRS)
Edynburg (EDI)
Glasgow (GLA)
Liverpool (LPL)
Londyn Gatwick (LGW)
Londyn London City (LCY)
Londyn Luton (LTN)
Londyn Southend (SEN)
Londyn Stansted (STN)
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Heathrow

Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Heathrow

lokalizacja:

Anglia, 24 km od centrum Londynu
LAT: 51. 4599986
LNG: -0. 4473375000000033
 
dojazd do lotniska:
Lotnisko położone jest niedaleko autostrady M25 oraz M4.
 
Do lotniska kursuje pociąg – Heathrow Express, który zatrzymuje się w centrum miasta na stacji Paddington. Dostępny jest też pociąg Heathrow Connect, na który bilet jest trochę tańszy. Port lotniczy łączy się z centrum także linią metra Piccadilly Line. Jest ona oznaczona ciemnoniebieskim kolorem.
 
Całą dobę kursują z Londynu linie autobusowe. Zwykle dojeżdżają do lotniska w godzinę, chociaż czas ten może znacznie się wydłużyć w godzinach szczytu.
 
Do dyspozycji są również taksówki.
 
lotnisko w liczbach:
- co roku lotnisko obsługuje ok. 70 mln pasażerów
- główne pasy startowe mają 3800 metrów długości i 50 metrów szerokości
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Londyn – Heathrow:
Lotnisko Heathrow to największe lotnisko nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie. Ruch na nim zapewnia 90 linii lotniczych, które zabierają pasażerów do 90 krajów świata. Lotnisko posiada trzy pasy startowe i aż pięć terminali, dlatego przed odlotem trzeba dokładnie sprawdzić, na który terminal się udać. Terminal 1 obsługuje loty do krajów europejskich, a także do USA. Terminal 2 obsługuje europejskie połączenia. Terminal 3 przeznaczony jest do obsługi lotów do Afryki i krajów Azji.  Terminal 4 do obsługi lotów do Azji, Ameryki Południowej i USA, a terminal 5 obsługuje tylko połączenia British Airways, także loty do Warszawy. Zaleca się odprawę 3 godziny przez lotem dłuższym, 2 godziny przez lotem do innego kraju europejskiego i 1, 5 godziny przed lotem do Irlandii i wewnątrz Wielkiej Brytanii. Osoby przylatujące na lotnisko muszą wiedzieć, że obywatele UE mają osobną kolejkę do kontroli paszportowej. Obywatele Unii Europejskiej w przypadku kontroli celnej muszą kierować się do wyjścia niebieskiego, a procedura taka trwa ok. 40 minut. Wszystkie terminale mają punkty usługowe, gastronomiczne i handlowe. Nie brakuje więc sklepów wolnocłowych, sklepów muzycznych, sklepów z elektroniką, z obuwiem, perfumerii, czy aptek. Podróżni mają do dyspozycji oddziały poczty, aparaty telefoniczne, bankomaty i kantory. Lotnisko zapewnia dostęp do internetu. Dla osób z dziećmi przeznaczone są specjalne pokoje. Są także wypożyczalnie samochodów, punkty informacyjne i przechowalnie bagażu. Terminale 1, 2 oraz 3 położone są blisko siebie, łączy je podziemny pasaż. Pomiędzy nimi, a także pomiędzy terminalami 4 i 5 można się przemieszczać bezpłatnymi autobusami i kolejką. Port jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Terminale dysponują własnymi parkingami krótkoterminowymi. Są także parkingi długoterminowe, jest Valet Parking i Business Parking.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Londyn:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Londynu

nick
treść