Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Wielkiej Brytanii
Belfast (BFS)
Bristol (BRS)
Edynburg (EDI)
Glasgow (GLA)
Liverpool (LPL)
Londyn Gatwick (LGW)
Londyn Heathrow (LHR)
Londyn London City (LCY)
Londyn Luton (LTN)
Londyn Southend (SEN)
> > Port Lotniczy Londyn Stansted

Port Lotniczy Londyn Stansted

lokalizacja:

ok. 48 km od centrum Londynu
LAT: 51. 88465
LNG: 0. 22041300000000774
 
dojazd do lotniska:
Z Cambridge i północnej części Londynu do portu lotniczego można dotrzeć autostradą M11. Droga i odpowiedni zjazd są bardzo dobrze oznaczone.
 
Istnieją także linie autobusowe, które kursują na lotnisko. Autobusy odjeżdżają z londyńskich przystanków: Victoria Coach Station, Liverpool Street oraz Golders Green. Choć połączenia autobusowe są tańsze od kolejowych, to czas podróży jest dłuższy, może wynieść nawet dwie godziny.
 
Pod terminalem portu znajduje się stacja kolejowa. Docierają do niej pociągi Stansted Express, które co 15 minut kursują ze stacji Liverpool Street, położonej w centrum Londynu. Czas przejazdu wynosi ok. 45 minut. Do lotniska dojechać można również pociągami CrossCuontry, kursującymi co godzinę m.in. z Cambridge.
 
lotnisko w liczbach:
- co roku lotnisko obsługuje ok. 20 mln pasażerów i ponad 130 tys. operacji lotniczych
 
Port Lotniczy Londyn Stansted:
Historia portu sięga II wojny światowej. Na potrzeby wojska w 1943 roku wybudowany został pas startowy. Londyn Stansted to najmłodszy port lotniczy znajdujący się w okolicach Londynu. Zapewnia krajowe, międzynarodowe i czarterowe połączenia. Obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Jest główną bazą linii Ryanair, które oferują loty w ponad 100 kierunkach. Ponadto w porcie funkcjonują takie linie jak np. EasyJet, Air Berlin, Germanwings, czy Iceland Express.
 
W hali przylotów międzynarodowych znajduje się punkt informacyjny. Pracownicy lotniska udzielają informacji turystycznych, lotniskowych i tych związanych z komunikacją miejską. Na terenie lotniska są sklepy, w tym także te wolnocłowe, kawiarnie i restauracje. Kilka wypożyczalni samochodów ma swoje punkty obsługi. Mieszczą się one przy wyjściu z hali przylotów międzynarodowych. Bez trudu można znaleźć punkty wymiany walut, czy bankomaty. W hali odpraw i w hali przylotów są skrzynki pocztowe. Na lotnisku jest całodobowa przechowalnia bagażu. Poza tym czynne jest biuro rzeczy znalezionych. W kilku miejscach portu, w strefie pasażera i w strefie ogólnodostępnej rozlokowano pokoje z przewijakami dla dzieci. Podróżni znajdą też na lotnisku kioski internetowe, a poza tym mogą skorzystać z sieci WiFi. W strefie ogólnodostępnej mieszczą się palarnie. Port lotniczy przystosowany jest do obsługi niepełnosprawnych. Do dyspozycji pasażerów są parkingi. Parking krótkoterminowy mieści się przy terminalu i oznaczony jest niebieskim kolorem, parking średnioterminowy posiada różowy kolor, pierwsza godzina postoju na nim jest bezpłatna, a parking długoterminowy znajduje się najdalej od terminalu, można się do niego dojechać autobusem lotniskowym.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Londyn:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Londynu

nick
treść