Tanie bilety lotnicze, tanie loty
REZERWACJA TELEFONICZNA I POMOC
Pn.-Pt. 8-22, Sb.-Nd. 10-16
32 728 30 84
32 728 30 84
Pn.-Pt. 8-22, Sb. 10-16, Nd. 10-16
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
Inne popularne lotniska
Włoch
Mediolan Malpensa (MXP)
Wenecja (VCE)
Rzym Ciampino (CIA)
Mediolan Orio Al Serio (BGY)
Mediolan Linate (LIN)
> > Międzynarodowy Port Lotniczy Rzym Fiumicino – Leonardo da Vinci

Międzynarodowy Port Lotniczy Rzym Fiumicino – Leonardo da Vinci

lokalizacja:

Włochy, 30 km od centrum Rzymu, miejscowość Fiumicino
LAT: 41. 7713671
LNG: 12. 226755700000012
 
dojazd do lotniska:
Do lotniska dotrzeć można kierując się na Grande Raccordo Anulare – autostradową obwodnicę, a następnie na autostradę A91 - trasa Rzym - Fiumicino
 
Do portu docierają z centrum Rzymu autobusy. Skorzystać można z takich przewoźników jak: Terravision, Cotral, SIT Bus Shutte, Atral. Przy terminalach znajdują się przystanki.
 
Ponadto można skorzystać z pociągów. Z Roma Termini – głównej stacji kolejowej w Rzymie, kursuje na lotnisko co 15 minut Leonardo Express.
 
lotnisko w liczbach:
- lotnisko odprawia co roku ok. 36 mln pasażerów
 
Międzynarodowy Port Lotniczy Rzym Fiumicino – Leonardo da Vinci:
Rzym Fiumicino – Leonardo da Vinci to największe lotnisko we Włoszech. Nosi imię Leonarda da Vinci i otwarto go w 1961 roku. W 2004 roku został uruchomiony nowy terminal cargo, a rok później otwarto terminal 5. W 2008 zmodernizowano pas startowy, może on obecnie przyjmować m.in. Airbusa A380. Władze portu lotniczego wciąż stawiają na jego rozwój. Podróżni mają do dyspozycji aż cztery terminale. Terminal 1 obsługuje loty krajowe i międzynarodowe, terminal 2 obsługuje tanie linie, terminal 3 rejsy  międzynarodowe, m.in. loty Alitalii do USA, a terminal 5 loty do USA oraz do Izraela. Na terenie portu znajdują się dwa hotele. W każdym terminalu swoje miejsca mają stanowiska informacyjne. Dostępne są dla podróżnych terminale informacyjne wraz z dotykowymi panelami i możliwością wideokonferencyjnej komunikacji. Lotnisko posiada mnóstwo barów i restauracji, które serwują włoską i międzynarodową kuchnię. Zarówno w strefie odlotów, jak i w strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą coś zjeść i napić się kawy. Do dyspozycji są bankomaty, banki i kantory. Oczekiwanie na lot mogą umilić zakupy w licznych sklepach. Dostępna jest także bezcłowa strefa. Ponadto na parterze terminalu C jest przechowalnia bagażu. Jest też biuro rzeczy znalezionych i stanowiska firm oferujących wynajem samochodów. W wielu punktach znajdują się komputery z dostępem do internetu. Lotnisko zapewnia miejsca parkingowe. Blisko terminali jest parking krótkoterminowy, a w pewnej odległości od nich parking długoterminowy. Jednak dojechać do niego można darmowym autobusem. Ponadto port posiada wielopoziomowy parking, połączony z terminalami ruchomymi chodnikami. Z parkingu różowego, który przeznaczony jest dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży także można przemieszczać się do terminali takimi chodnikami. Przed terminalami są też darmowe parkingi dla niepełnosprawnych.
 
Położenie
Wszystkie tanie loty z Polski do Rzymu:
połączenie
cena od
najtańsze połączenie
Sprawdź również:
loty do Rzymu
Inne lotniska w Rzymie (ROM)

1 komentarz
nick
treść
2015-01-20
marysia
Do Rzymu lecę za miesiąc. Byłam tam już kiedyś, ale nie zdążyłam poznać wszystkich zabytków, więc znów się zdecydowałam na podróż